Obóz żeglarski klasy 7a i 7b

Tam, gdzie fale nas bujają,
Gdzie się ludzie opalają,
Wschody słońca piękne są
I komary w pupę tną….

Słowa tej szantowej piosenki rozpoczęły zdecydowanie najwspanialszą przygodę życia  dla uczniów klas żeglarskich 7a i 7b, którzy  na początku września br. wzięli udział w obozie szkoleniowym w Lipie.

Pogoda dopisała było ciepło i słonecznie, zachęcała do przebywania na świeżym powietrzu. Dzięki temu zajęcia przebiegały zgodnie z programem. Plan dnia był napięty i cały czas było coś do zrobienia. Rano pobudka i rozruch poranny, toaleta, śniadanie, klarowanie sprzętu, zajęcia żeglarskie, obiad i przerwa poobiednia, zajęcia na wodzie, klarowanie sprzętu, kolacja, a po kolacji w końcu mamy chwilę dla siebie, następnie toaleta i cisza nocna. Jest co robić.  Treningi odbywały się pod bacznym i surowym wzrokiem instruktorów żeglarstwa: pana Sebastiana Gwizdały  oraz pana Filipa Pruszaka. Towarzyszyły również wychowawczynie pani Ewa Pruszak z klasą  7a oraz pani Katarzyna Chmielewska z klasą 7b. Czas na obozie biegł nieubłaganie szybko.

Nuda? To nie dla nas! Dużo śmiechu, fantastycznej zabawy, intensywny trening żeglarski, próba sprawdzenia siebie, swoich umiejętności, charakteru, no i czas spędzony ze sobą – to najważniejsze atuty tego pobytu. Pływaliśmy na Omedze i  na Pucku. Pozwala to na większą samodzielność. I choć nadal pod nadzorem instruktorów to jednak sami możemy prowadzić łodzie, decydować o celu żeglugi, momentach zwrotów. Niektórym dowodzenie jachtem wychodzi całkiem dobrze. Jeszcze trochę treningu i kilka osób mogłoby prowadzić jacht samodzielnie.  Wieczory spędzaliśmy przy ognisku, organizując ciekawe konkursy, zabawy oraz zajęcia z plecenia liści z makramy. Udało nam się również ułożyć piosenkę obozową  do znanej melodii. Dotarliśmy się, zgraliśmy i poznaliśmy jeszcze lepiej.

Tekst piosenki obozowej ( na melodię 4 razy po 2 razy)

1. Czy wy wiecie ,czy nie wiecie

Mamy najlepszy obóz w świecie

Jest tu wolność i swoboda

Na śniadanie nikt nie woła

2. Pan Sebastian chłop morowy

Chociaż bardzo jest surowy

Kary różne nam zadaje

I po plaży jest skakanie

3. A pan Filip jasna sprawa

Ćwiczy mięśnie na placu zabaw

Jeśli brodę tylko zgoli

Będzie piękny i do tego młody

4. Obóz jest to fajna sprawa

Nie ma matmy i polaka

Za to nauka żeglowania

By nauczyć się pływania

5. Mamy sporo tu gagatów

Co zabawy lubią w piasku

Szaleć lubią aż do rana

Taka to jest klasa zgrana

6. A dziewczyny jak maliny

Czasem maja smutne miny

Krążą wokół domku Przemka

I pukają do okienka

7. Pani Ewa jak ta lala

Na słoneczku się opala

Jest zmęczona, osłabiona

Ale z nas zadowolona

8. Pani Kasia wypoczęta

Bo przykładnie śpią jej ptaszęta

Wszystko na czas jest zrobione

A dzieciaki docenione

9. 7A to jest klasa

Ananasów cała masa

Zawsze coś narozrabiają

I niewinne minki mają

10. 7B moi mili

Jeszcze nie raz was zadziwi

Znamy te ich czary mary

Nie ma szkoły są wagary

Achoj!  uczestnicy obozu wraz z wychowawcami

Obóz żeglarski klasy 7a i 7b (wrzesień 2021)

Ułatwienia dostępu