Nasi żeglarze zostali na… lodzie!!!

Żartobliwy tytuł w pełni oddaje humor oraz dobrą zabawę która towarzyszy naszym zmaganiom na lodowisku.

Pierwsze zajęcia polegały często na „wyłapywaniu” tych, którzy jeżdżą w dwóch lewych butach i dwóch prawych, aby dokonali pokojowej wymiany sprzętu. Wszystko przebiegło sprawnie.

Obecnie postępy są już ogromne , co oddaje niżej załączony film oraz zdjęcia.

 Jesteśmy zaskoczeni oraz dumni z postępów jakie poczynili  uczniowie zwłaszcza młodszych klas ( IV i V). Starsze klasy żeglarzy już wcześniej dobrze sobie radziły z tym sportem więc tutaj zaskoczenia nie było.

Korzystamy obecnie z lodowiska  podczas każdych zajęć z żeglarstwa, a sztucznie mrożona tafla pozwala na przewidywalne planowanie tych  lekcji.

Dotychczas w okresie zimowym uczniowie klas żeglarskich główny nacisk kładli na postępy w nauce pływania. Teraz nasi żeglarze także w doskonaleniu umiejętności łyżwiarskich będą czynili większe postępy. Zwiększona liczba godzin przeznaczonych na sport w tych klasach pozwala na stawianie tak ambitnych celów. Więcej ruchu na powietrzu(lodowisko), podczas pływania na basenie czy latem na żaglach korzystnie wpływa na stan zdrowia tych uczniów.   

Korzystając z okazji oraz w związku ze  zbliżającym się okresem rekrutacji do klasy żeglarskiej chcielibyśmy zachęcić uczniów oraz rodziców aby postawili na …zdrowie. Zapraszamy.

Nauczyciele żeglarstwa

Żeglarze na lodzie - 01.2022

Ułatwienia dostępu