XXII Regaty o Puchar Grodu Staszica

W sobotę 21 sierpnia 2021r prawie setka uczestników z Piły oraz regionu wzięła udział w XXII Regatach o Puchar Grodu Staszica, które odbyły się na Zalewie Koszyckim. Zawody odbywały się w pięciu kategoriach takich jak między innymi Europa, Ok Dinghy czy Optimist dla dzieci. Organizatorem wydarzenia był klub UKŻ Wodniak Piła, który jednocześnie zwyciężył w klasyfikacji zespołowej zdobywając Puchar Grodu Staszica ufundowany przez Prezydenta Miasta Piły Piotra Głowskiego. Przy pięknej, słonecznej pogodzie udało się przeprowadzić pięć z sześciu zaplanowanych wyścigów. Wiatr sprzyjał, szczególnie najmłodszym żeglarzom. Na zakończenie regat uczestnicy otrzymali zasłużone trofea za uzyskane miejsca, pamiątkowe statuetki „Za dobre Żeglowanie”. Regatom towarzyszyła wspaniała atmosfera, bardzo dobra organizacja, sprawne przeprowadzenie regat.

Z naszej szkoły w regatach wystartowały następujace osoby :

Janikowski Wiktor zajmując 12 miejsce

Reszczyńska Martyna  zajmując 27  miejsce

Mleczek Sebastian miejsce 30

Kaszubowska Alicja miejsce31

Majer Jan miejsce 33

Mleczek Adrian 34 miejsce

Zespołowo zespól UKS  Jedynka  zajął 10 miejsce  na 16 startujących klubów.  Już za tydzień w sobotę kolejne regaty ! Zapraszamy do Lipy

 Z żeglarskim  pozdrowieniem  Filip Pruszak i Sebastian Gwizdała

Regaty 21.08.2021

Ułatwienia dostępu