Finały koszykówki dziewcząt

21 marca 2022 roku odbyła się powiatowa rywalizacja w koszykówce dziewcząt na poziomie klas 7-8  w Charzykowy. Do rywalizacji przystąpiły szkoły : SP1 Czersk, SP5 Chojnice, SP 2 Charzykowy.  Pierwszy mecz rozegraliśmy ze Szkołą Podstawową z Charzykowy. Dziewczęta z Charzykowy okazały się dużo lepsze, wygrywając mecz dużą przewagą punktową. Przeciwniczki  okazały się skuteczniejsze i lepiej przygotowane wytrzymałościowo. W meczu z Chojnicami pomimo dobrej gry i widocznej przewagi w szybkości i posiadaniu piłki, zdecydowanie zabrakło skuteczności pod koszem, która zakończyła się zwycięstwem dla chojniczanek.

Drużyny z Chojnic i Charzykowy  wyraźnie dominowali na boisku, jednak “naszym” udało się zdobyć kilka cennych koszy i wrócić do domu z pucharem Należy wspomnieć o niezwykłej gościnności szkoły z Charzykowy   uraczyli nas , pięknym przyjęciem. Najpierw ciasto i herbatka , a później obiadek- pyszna zupka ogórkowa .

WYNIKI:

 • 1 miejsce SP Charzykowy
 • 2 miejsce SP Chojnice
 • 3 miejsce SP1 Czersk

Dziewczęta wystąpiły w składzie :

 1. Amelia Mietka 8a
 2. Agata Pestka 8a
 3. Natalia Jażdżewska 8a
 4. Karina Andrearczyk 8a
 5. Nadia Konefka 8a
 6. Zuzanna Warsińska 8a
 7. Marta Drożyńska 8b
 8. Paulina Baszanowska 8b
 9. Julia Kitowska 8b
 10. Barbara Nakielska 8b
 11. Anna Sabiniarz 8b
 12. Laura Kuklińska 8b
 13. Agata Lipska 8b

Filip Pruszak  nauczyciel wf

Finały powiatowe koszykówki dziewcząt - 21.03.2022

Ułatwienia dostępu