Polubić czytanie

Klasa 1b realizuje projekt czytelniczo – społeczny, który przenosi dzieci w świat książek i uczy właściwych postaw i zachowań w różnych sytuacjach. W ramach projektu w jesienny poranek  gościliśmy w naszej klasie mamę  Marysi panią Justynę Rompkowską, która przeczytała dzieciom dwa opowiadania z cyklu „Poczytaj mi mamo”. Pierwsze “Zarozumiała łyżeczka”, zabiera dzieci do świata sztućców, gdzie zarozumiała srebrna łyżeczka traktuje innych z wyższością. Dzieje się tak do momentu, gdy mały nożyk przedstawi łyżeczce jej rodzinę.  Drugie opowiadanie „Sąsiedzi” dotyczy przyjaźni, której początkowo chłopcy nawet nie dostrzegają, dopiero pewne wydarzenie pomogło bohaterom zrozumieć, jak ważne jest mieć kogoś z kim podzielamy pasje i wspólnie spędzamy czas. Nasze wspólne czytanie zakończył konkurs, który przeprowadziła pani Justyna – okazało się, że wszystkie dzieci doskonale znały odpowiedzi i otrzymały słodkie nagrody.

Bardzo dziękujemy mamie Marysi za włączenie się do naszego projektu i już czekamy na następne spotkanie.

wychowawca: E. Rutkowska

Polubić czytanie - listopad 2022

Ułatwienia dostępu