Śniadanie daje moc

Nasza szkoła należy do grona szkół promujących zdrowy styl życia i są realizowane w niej liczne działania w zakresie edukacji zdrowotnej. Jednym z nich jest akcja – Śniadanie daje moc, w ramach której zostały przeprowadzane zajęcia teoretyczne i działania praktyczne. Głównymi celami było kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania, wskazanie roli drugiego śniadania i wartości odżywczych produktów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Przy okazji zostały przypomniane zasady higieny obowiązujące podczas przygotowywania i spożywania posiłków.

Dzieci przygotowały apetyczne kanapki, wartościowe sałatki, surówki, owocowe szaszłyki i koktajle. Zostały także ułożone urocze kompozycje z owoców i warzyw. Ważnym elementem śniadania była również wspólna konsumpcja i degustacja potraw, przygotowanych przez koleżanki i kolegów.

W akcję śniadaniową włączyli się członkowie Szkolnego Koła PCK. Jako symboliczne owoce i warzywa, przedstawili dzieciom 12 zasad zdrowego odżywiania i piramidę zdrowego żywienia.
Mamy nadzieję, że udział uczniów w akcji śniadaniowej, w atrakcyjny sposób przyczynił się do kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych oraz zwiększył świadomość na temat zdrowego odżywiania.

W ramach przedsięwzięcia Śniadanie daje moc, w dniach 15-23 listopada, wspólny posiłek zorganizowały wszystkie grupy przedszkolne oraz wszystkie klasy I-III w naszej szkole.

OGROMNE BRAWA DLA WSZYSTKICH ZAANGAŻOWANYCH W AKCJĘ!!!

Koordynator: Ewa Bonkowska
Zdjęcia: Nauczycielki

Śniadanie daje moc - 15-23.11.2022

Ułatwienia dostępu