Lekcja karate w 3a

Lekcja WF w kl. III a inna niż zwykle

23 listopada lekcję wychowania fizycznego w kl. III a gościnnie poprowadziła mama Milenki – p. Joanna Andrearczyk. Były to zajęcia karate. Pani Andrearczyk od wielu lat trenuje w Międzyszkolnym Uczniowskim Klubie Karate “Shotokan” w Czersku. Na samym początku przedstawiła krótką historię karate stylu shotokan, którego twórcą był japoński mistrz Gichin Funakoshi. Potem pokazała  podstawowe ciosy (oizuki) i bloki (age-uke, uchi-uke, soto-uke, gedan-barai).  Uczniom szczególnie podobały się kopnięcia (mae geri oraz mawashi geri). Wszyscy z uwagą śledzili pokazy, a potem pod okiem p. Andrearczyk ćwiczyli podstawowe elementy.

Karate to nie tylko sport czy sztuka samoobrony. Karate to także wspaniałe wartości. Uczy szacunku dla innych, właściwych relacji, samokontroli, samodyscypliny, pewności siebie, stanowczości. Wspomaga rozwój zdolności umysłowych i ciała.

Niebawem Międzyszkolny Uczniowski Klub Karate “Shotokan” w Czersku świętuje swoje 25 – lecie, podczas tej imprezy uczniowie kl. III a zaprezentują swoje umiejętności artystyczne.

Dziękujemy p. Joannie Andrearczyk za zaangażowanie

uczniowie kl. III a

z wych. Celiną Kliczkowską

Lekcja karate w 3a - 23.11.2022

Ułatwienia dostępu