Maj w grupie 0c

W maju w naszym oddziale swoje urodzinki  obchodził Nataniel, Natan oraz Tobiasz. Życzymy im raz jeszcze wszystkiego, co najlepsze. Dużo radości, uśmiechu i spełnienia dziecięcych marzeń.

W związku z Dniem Strażaka nasza grupa wraz z innymi grupami przedszkolnymi oraz klasami 1-3 wybrała się na spotkanie z Ochotniczą Strażą Pożarną w Czersku. Nasi druhowie przywitali dzieci włączonymi sygnałami dźwiękowymi, które już na samym początku spotkania wywołały wiele radości. Podczas tejże wizyty Pan Andrzej Kuchenbecker opowiedział dzieciom o działaniach podejmowanych przez strażaków. Nie zabrakło pokazu wozów strażackich oraz znajdujących się w nich sprzętów. Dzieci w ramach podziękowania zaśpiewały strażakom ,,Sto lat” oraz piosenkę o tematyce wiosennej. Dziękujemy raz jeszcze strażakom za spotkanie oraz ich ciężką pracę na rzecz całej społeczności.

10 maja nasz oddział wybrał się do mobilnego Planetarium. Grupa uczestniczyła w seansie edukacyjnym, który miał miejsce w wielkiej kopule, stanowiącej namiastkę kosmosu. Realistyczne projekcje pobudziły wyobraźnię przedszkolaków. Dzieci wybrały się w wymarzoną kosmiczną podróż na Księżyc. Zwiedzanie połączyły z poznanie planet według kolejności w Układzie Słonecznym. Podziwiały gwieździste niebo, wyszukiwały gwiazdozbiorów oraz podziwiały znaki zodiaku.

Nasza grupa zakończyła już udział w projekcie ,,Klasa w terenie”, wykonując ostatnie dwa zadania- ,,Zabawa w terenie” oraz ,,Piknik”. Dzieci w ogromnym zaangażowaniem i radością na twarzy wykonywały wszystkie zadania, których celem było promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu.

Jak już każdy przedszkolak wie, dnia 26 maja każda mamusia ma swoje święto. Dlatego już przed tym szczególnym dniem dzieci przygotowały dla swoich mam niespodziankę w postaci filmiku. Nie zabrakło wierszy, piosenek oraz upominków zrobionych prosto z serca.

Dzień Mleka, to jedno z uroczystości, które także obchodził oddział 0c. Dzieci wykonały daszki przeciwsłoneczne, miały możliwość wspólnie napić się mleka, które zawiera składniki zapewniające prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Największą atrakcją zdecydowanie była krowa ,,Balbinka”, która zagościła w naszej sali. Dzieci mogły spróbować wydoić krowę i poczuć się przy tym, jak prawdziwy gospodarz. Na koniec przedszkolaki wykonały portret krowy z papierowego talerzyka.

Dzieci z naszego oddziału wzięły udział w konkursie gminnym ,,Polska- moja ojczyzna”, którego celem było kształtowanie poczucia świadomości narodowej oraz szacunku do Ojczyzny, promowanie wartości patriotycznych w sposób twórczy i kreatywny, rozwijanie zdolności plastycznych. Dzieci zdobyły dyplomy i upominki, co sprawiło im wiele radości.

Dnia 29 maja nasza grupa wybrała się na wycieczkę całodniową do Gdańska na wystawę Budowli z Klocków Lego. Nasze pociechy od dłuższego czasu z podekscytowaniem oczekiwały na ten dzień. Już sama podróż autobusem była dla nich niesamowitą atrakcją.

Naszą przygodę rozpoczęliśmy oglądaniem wystawy 3D Trick Gallery, czyli interaktywnej galerii przestrzennych obrazów, które posłużyły nam do wykonania niesamowitych zdjęć w sposób niecodzienny, a czasem wręcz abstrakcyjny.

Na miejscu dzieci miały okazję zobaczyć eskpozycję najniezwyklejszych dotąd budowli, interaktywnych eksponatów oraz dużych i małych makiet pod opieką przewodnika. Nie zabrakło tam znanych dzieciom rekonstrukcji ze znanych bajek np. 7- metrowego pojazdu Batmana zbudowanego z 900.000 klocków oraz figury postaci Batmana, ale również innych bajek takich, jak samochody z filmu Cars oraz Krecik, Pokemony, postacie z bajek Disney’a,  Krainy lodu oraz wiele innych.

Następnie przewodnik przedstawił dzieciom edukacyjny pokaz robotów zbudowanych z klocków LEGO.

Po pokazie dzieci wybrały się do Fun Parku, gdzie dzięki ogromnej ilości klocków i inspiracji mogły tworzyć własne budowle.

M. Mańkowska

Maj w grupie 0c - 05.2024

Ułatwienia dostępu