Odsłonięcie muralu

Dnia 11 listopada, podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości, przy budynku naszej szkoły nastąpiło oficjalne odsłonięcie muralu przedstawiającego naszego patrona – Janusza Korczaka. Wykonawcą tego dzieła, w ramach projektu Stowarzyszenia „Dla Naszej Gminy”, był Marek Kłosowski.

Po uroczystej mszy świętej, przedstawiciele samorządu, szkół oraz innych instytucji, złożyli kwiaty w miejscach upamiętniających poległych żołnierzy.

Kulminacyjnym punktem tego doniosłego wydarzenia było symboliczne „przecięcie wstęgi” i przemowa p. Hieronima Kucharskiego, który przypomniał krótko historię życia Starego Doktora. Dodatkowo p. Grzegorz Nowak odczytał list od Ministra Obrony Narodowej. Spotkanie to urozmaiciły pokazy taneczno-marszowe mażoretek  oraz przepiękne występy wokalistek z Gminnego Centrum Kultury oraz Szkoły Podstawowej nr 1 (Wiktoria Osowska i Natalia Rostankowska, Aleksandra Fierek oraz Lena Gogolewska – poezja). Zaprezentowane piosenki patriotyczne z pewnością wzbudziły wiele refleksji oraz wzruszeń.

Uczestnicy tej uroczystości mogli się również uraczyć pysznymi rogalikami z cukierni „Landus” oraz gorącą zupą i pierogami przygotowanymi przez Koło Gospodyń Wiejskich z Klaskawy.

Z tego miejsca serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się w jakikolwiek sposób do uświetnienia tej imprezy.

Odsłonięcie muralu - 11.11.2022

Ułatwienia dostępu