Święto Niepodległości – apel

Świętujemy 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę!

10 listopada 2022 roku w naszej szkole obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Uczniowie przybyli do szkoły pięknie ubrani w biało-czerwone barwy, nie zabrakło także biało-czerwonych kotylionów zdobiących nasze ubrania. Klasa VIc zaprezentowała ciekawy program artystyczny z okazji Święta Niepodległości  pod kierunkiem p. B. Ringwelskiej, a częścią muzyczną zajął się p. M. Talewski i p. P. Gliszczyński. Program był niezwykłą lekcją  patriotyzmu łączącą w sobie elementy historii, literatury, muzyki i sztuki. Dzieci poznały w skrócie trudne losy Polaków prowadzące do odzyskania niepodległości, usłyszały słowa poezji ukazującej umiłowanie Ojczyzny oraz mogły wysłuchać pieśni patriotycznych. Apel przede wszystkim miał  przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. To Święto sprawia, że mówimy o wolności  i dziękujemy za to, że żyjemy w wolnej Polsce. Temu wszystkiemu towarzyszyła  prezentacja obrazów Polski, która była uzupełnieniem scenografii.  

Po części oficjalnej, która wprowadziła nas w uroczystą i podniosłą atmosferę,  przyszedł czas na rozrywkę i zabawę. Uczniowie zostali zaproszeni do rozwiazywania quizu patriotycznego.

Dzień 10 listopada dostarczył całej społeczności szkolnej wielu głębokich przeżyć, poszerzył wiedzę historyczną oraz budził świadomość narodową.

B. Ringwelska

Apel z okazji Święta Niepodległości - 10.11.2022

Ułatwienia dostępu