Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela, to święto wszystkich pracowników oświaty, w tym nauczycieli, reprezentujących zawód, który powstał wraz z narodzinami cywilizacji. To czas refleksji – pedagodzy zastanawiają się nad efektami swej pracy, snują domysły czy uczniowie z przyjemnością uczęszczają na ich lekcje. Bez wątpienia nie jest to łatwa profesja, na szczęście wszyscy zdają sobie sprawę z potrzeby edukowania oraz wychowywania kolejnych pokoleń dzieci i młodzieży. Szanujmy i podziwiajmy zatem tych, którzy przyczyniają się do tego trudnego procesu.

13 października mieliśmy ogromną przyjemność gościć naszych szkolnych Emerytów. Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem Pani Dyrektor – Dominiki Oksentowicz, która powitała zebranych, omówiła zmiany, które zaszły w szkole na przestrzeni lat, a także wyraziła wdzięczność za trud włożony w wieloletnią edukację uczniów SP1. Spotkanie uczciliśmy krótką inscenizacją „Rozmów w pokoju nauczycielskim”. Zaproszonym gościom chcieliśmy przypomnieć perypetie ze szkolnych korytarzy oraz nieco ich rozbawić – z pewnością nam się udało… Uczniowie: Emilia Lutowska (kl. IV a), Jeremiasz Gajewski, Aleksandra Fierek , Zofia Wons, Łukasz Makowski (kl. IV b), Alicja Kołodziejczyk (kl. V a), Maja Czapiewska, Karolina Rostankowska (kl. V  c), Amadeusz Kobryń (kl. VII a), Lena Gogolewska (kl. VIII a) wcielili się w role nauczycieli oraz konferansjerów. Aspekt muzyczny, który pojawił się w tym miniprzedstawieniu, znacząco je urozmaicił. Opiekę nad realizacją przedsięwzięcia objęły: p. Beata Drewczynska i p. Martyna Szark, natomiast oprawą muzyczną zajął się p. Piotr Gliszczyński.

Jak powiedział Jean Piaget: „Głównym celem szkoły jest tworzenie ludzi zdolnych do robienia nowych rzeczy, a nie tylko powtarzanie tego, co zrobiły inne pokolenia.” Dlatego też życzymy wszystkim nauczycielom samych wspaniałych chwil, ciekawych pomysłów, otwartych umysłów oraz cudownych i kreatywnych uczniów, gotowych podejmować nowe wyzwania.

Dzień Edukacji Narodowej - 13.10.2022

Ułatwienia dostępu