Pożegnanie klas ósmych

UROCZYSTOŚĆ POŻEGNANIA ÓSMOKLASISTÓW

“Szkoła to klucz do przyszłości, bez którego nie otworzysz żadnych drzwi” – pod takim hasłem przebiegła piątkowa uroczystość pożegnania absolwentów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku. 24 czerwca 2022 r. zapisze się na długo w naszej pamięci z jeszcze jednego powodu – żegnaliśmy Panią Dyrektor Bożenę Spica, która przez piętnaście lat zdecydowaną ręką trzymała ster, bezbłędnie wyznaczając kurs tej szkole oraz jej załodze. Za piękne lata efektywnej współpracy wyrazili wdzięczność szanowni goście: w imieniu Burmistrza Czerska, jego zastępczyni Bogumiła Ropińska, przewodniczący Rady Rodziców p. Mariusz Gajewski oraz ks. proboszcz Zbigniew Straszewski, który swoimi słowami wywołał u zebranych sporo emocji, a także łzy wzruszenia. Razem z Panią Dyrektor na emeryturę przechodzą wieloletni nauczyciele i pracownicy: p. Hanna Mrozińska, p. Lidia Pozorska, p. Iwona Fierek, p. Jerzy Polakiewicz, p. Grażyna Papierowska, p. Sylwia Sikora, p. Barbara Lewandowska oraz p. Jolanta Kwapińska.

Jak co roku zaczęliśmy od uczestnictwa we mszy świętej, odśpiewania hymnu, zgodnie z tradycją nastąpiło przekazanie sztandaru młodszym klasom, następnie uczniowie złożyli uroczystą przysięgę. Wzorem lat ubiegłych rozdano mnóstwo nagród za osiągnięcia naukowe, sportowe, działalność w organizacjach szkolnych i pozaszkolnych oraz reprezentowanie szkoły w środowisku lokalnym. Tytuł najlepszego absolwenta przypadł w tym roku uczennicy klasy VIII b, Laurze Kuklinskiej, czego serdecznie gratulujemy. Najbardziej wyczekiwanym momentem przez uczniów klas ósmych było rozdanie świadectw, które wraz z gratulacjami złożyli na ich ręce wychowawcy: p. Anna Leszczyńska, p. Barbara Jażdżewska, p. Marian Szmagliński oraz p. Anna Połom. Nie zapomniano również o rodzicach, którzy przez osiem lat aktywnie brali udział w życiu szkoły, kreowali u swoich pociech jej pozytywny wizerunek, uczyli szacunku do drugiego człowieka, a także skutecznie motywowali do nauki.

Uzupełnieniem części oficjalnej była przygotowana przez nauczycieli: p. Ewę Pruszak, p. Barbarę Jażdżewską, p. Ewę Rutkowską i p. Mariana Szmaglińskiego, humorystyczna, a zarazem wzruszająca część artystyczna, która wymagała zaangażowania wielu utalentowanych uczniów naszej szkoły. Absolwenci dali w niej wyraz swej wdzięczności za wspólnie spędzone lata. W cudownych nastrojach opuścili mury czerskiej “Jedynki”, by we wrześniu “otworzyć kolejne drzwi”…

Opracowała Martyna Kunda
zdjęcia: Bernadeta Rostankowska

Uroczystość pożegnania ósmoklasistów - 24.06.2022

Ułatwienia dostępu