Regaty o Puchar Burmistrza

 XXIII REGATY O PUCHAR BURMISTRZA CZERSKA

III MEMORIAŁ SŁAWKA SIKORY

28.05.2022 odbyły się tradycyjne regaty w klasie Optimist organizowane przez naszą szkołę oraz Urząd Miasta w Czersku. Tegoroczna impreza zgromadziła 38 żeglarzy reprezentujących kluby żeglarskie z Piły, Rogoźna, Człuchowa , Karsina oraz Czerska.

Warunki pogodowe towarzyszące zmaganiom żeglarzy nie były najłatwiejsze, a określenie, że pogoda nie była „bardzo słoneczna”, a padający deszcz nie był bardzo „nachalny” jest łagodnym określeniem. .

Takie warunki dla żeglarzy nie stanowią jednak  istotnej przeszkody – problemem  był   jednak  porywisty chwilami wiatr. Część startujących żeglarzy o mniejszym doświadczeniu wycofało się z rywalizacji, część natomiast podczas rywalizacji  ,,sprawdziło temperaturę wody w jeziorze oraz wytrzymałość sprzętu w takich warunkach”.

Warto zaznaczyć, że  nawet wywrotki nie powodowały że uśmiech znikał z twarzy młodych żeglarzy. Załączone zdjęcia oraz film najlepiej potwierdzają tą prawdę. Chcielibyśmy przy tej okazji podziękować straży pożarnej ,która pomagała w zabezpieczeniu regat wraz ze swoją łodzią motorową.

Rywalizacja była prowadzona w dwóch kategoriach wiekowych- do 11 lat i do 15lat.

W tej pierwszej z tych kategorii zwycięzcami okazali się zawodnicy z Piły(1 i 2 miejsce) przed reprezentantem gminy Karsin(3 miejsce). Nasz uczeń Kacper Witkowski zajął 4 miejsce.

Grupę starszą (do lat 15) wygrał także reprezentant Piły -nasi reprezentanci zajęli 9,10,15 i kolejne miejsca.

Nagrody zwycięzcom wręczał p. burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski w towarzystwie p. dyrektor szkoły Dominiki Oksentowicz oraz Jarosława Fidurskiego. Gościem regat była także żona Sławka Sikory wraz z dziećmi.

Oprócz zwycięzców, nagrodzeni zostali także dodatkowo najmłodsi uczestnicy regat, ponadto wśród wszystkich startujących wylosowano nagrodę dodatkową . Szczęście w tym losowaniu uśmiechnęło się do Amelii Nakielskiej z naszej szkoły, która stała się posiadaczką efektownego zegarka.

Ostatnim akcentem regat było opuszczenie bandery żeglarskiej oraz zaproszenie na ich kolejną edycję w przyszłym roku. Zapraszamy.

Czesław Sikora

XXIII Regaty o Puchar Burmistrza Czerska - 28.05.2022

Ułatwienia dostępu