Spacer kl. 4b, 4c i 4d

Jesienny spacer po lesie

Każdy z nas jest innym liściem. Ale to dobrze, razem tworzymy piękny las”.

W ten jesienny piękny poranek uczniowie klasy IV b, IV c i IV d wybrali się na spacer po lesie. Pod opieką p. Bożeny Spica, p. Ewy Keister, p Marii Gajewskiej, p. Eweliny Bąk i p. Moniki Chabowskiej uczniowie wyruszyli na ścieżkę przyrodniczo – leśną w Nadleśnictwie Czersk. Przy leśniczówce czekała na nas pani Sabiniarz, z którą udaliśmy się do lasu. Na początku spaceru uczniowie zapoznali się z leśnym SAVOIR – VIVRE. Następnie zwiedzali kolejne przystanki, ścieżki przyrodniczo – leśnej. Pani bardzo ciekawie, czasami humorystycznie przedstawiła uczniom informacje na temat pracy leśnika. Starała się również przekazać wiedzę o środowisku leśnym i zrównoważonej gospodarce leśnej. Dzieci przypomniały sobie warstwy lasu, w jaki sposób powstaje oraz co to jest ptasia remiza. Duże zainteresowanie wzbudził przystanek dotyczący ochrony przeciwpożarowej oraz Rzeka Czerska Struga, w której występują liczne gatunki zwierząt(wydry, bobry) i roślin.

Wycieczka była bardzo udana, czwartoklasiści wrócili do szkoły bogatsi w wiedzę, zrelaksowani i dotlenieni.

Opiekun SK LOP

Ewelina Bąk

Jesienny spacer po lesie - 11.10.2022

Ułatwienia dostępu