Sadzenie lasu

Społeczna akcja sadzenia lasu z okazji 100 – lecia Lasów Państwowych 
Nadleśnictwo Czersk – Leśnictwo Juńcza 

,,Las daje ukojenie, daje siłę, odprężenie, wyzwolenie, 
Las skrywa tajemnice, ale też wyznacza pewne granice” 

Młodzież szkolna z klasy VIII A, pod opieką pani Eweliny Bąk i pani Justyny Brzezińskiej wzięła udział w społecznej akcji sadzenia lasu. Akcja ta była wyjątkowa, bo jubileuszowa, bowiem w tym roku przypadło 100-lecie Lasów Państwowych. W tym społecznym czynie wzięli udział przedstawiciele licznych organizacji i szkół z gminy Czersk, Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej, Policji oraz samorządowcy. Do udziału w tym wydarzeniu zaprosił nas nadleśniczy Nadleśnictwa Czersk – pan Tomasz Grugel, za co serdecznie dziękujemy. Wszyscy zaproszeni goście chętnie i aktywnie uczestniczyli w przedsięwzięciu, bo przecież las to nasze wspólne dobro. Uczniowie mieli okazję nauczyć się sadzić las, ale przede wszystkim docenić ciężką pracę ludzi, którzy pracują w lesie na co dzień. Na zakończenie imprezy przedstawiciele odebrali pamiątkową statuetkę w kształcie drzewa, a każdy z uczestników otrzymał medal oraz sadzonkę sosny. Po ciężkiej, ale przyjemnej i pożytecznej pracy czekał na nas ciepły posiłek oraz ciepłe napoje.  

Opiekun SK LOP 
Ewelina Bąk 

Sadzenie lasu - 13.03.2024

Ułatwienia dostępu