4b i 4c w Biskupinie

Ostatni tydzień nauki to czas, w którym uczniowie powoli żegnają się ze szkolnymi obowiązkami, czują już klimat nadchodzących wakacji, a także snują plany dotyczące spędzania czasu wolnego. 20 czerwca uczniowie klas IV b oraz IV c wybrali się wraz z opiekunami do malowniczego Biskupina, aby zgłębiać tajniki osady, której odkrycie było jednym z najważniejszych wydarzeń w dziejach polskiej i europejskiej archeologii.
Przygodę rozpoczęliśmy od przejazdu kolejką wąskotorową ze Żnina do docelowego miejsca zwiedzania. To niecodzienne doświadczenie wywołało sporo pozytywnych emocji zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Podziwialiśmy ekspozycje w osadzie pierwszych rolników, przekonaliśmy się jakimi narzędziami posługiwali się ludzie żyjący w owych czasach, sprawdziliśmy jak mieszkali, czym się żywili. Najciekawszym punktem planu były lekcje praktyczne. Część grupy własnoręcznie lepiła naczynia z gliny, natomiast pozostali udali się na zajęcia dotyczące życia codziennego osadników.

Mimo że pogoda nas nie rozpieszczała, to wyprawę możemy uznać za bardzo udaną o czym świadczą zamieszczone niżej zdjęcia.

Martyna Kunda
Beata Drewczynska
Katarzyna Porożyńska
Karolina Zatorska

Klasa 4b i 4c w Biskupinie - 20.06.2022

Ułatwienia dostępu