Wycieczka Szkolnego Koła Regionalnego

Członkowie i sympatycy Szkolnego Koła Regionalnego „Kaszëbi z Jedinczi” wyruszyli na wycieczkę do stolicy Zaborów (Kaszub południowych), czyli do Brus. Najpierw czekały na nas warsztaty kiszenia kapusty w Chacie Kaszubskiej, podczas których nie tylko uczyliśmy się kisić kapustę we własnych słoikach, ale też dowiedzieliśmy się o różnych, ciekawych właściwościach kapusty – lekarskich, upiększających… Po warsztatach udaliśmy się na pyszny obiad w restauracji.     
            Wycieczka przebiegała w bardzo radosnej i aktywnej atmosferze. To znak, że trzeba zaplanować kolejną atrakcję dla Szkolnego Koła Regionalnego…  

Aleksandra Dzięcielska-Jasnoch,
opiekun SKR „Kaszëbi z Jedinczi”  

Wycieczka Szkolnego Koła Regionalnego - 26.10.2022

Ułatwienia dostępu