1a i 3a w Toruniu

29 kwietnia, dzieci z klas 1a oraz 3a wraz z nauczycielkami p. Izą Rudnik, p. Wirginią Chudą, p. Asią Słomińską oraz p. Agnieszką Wiencelewską, udały się na wycieczkę do Torunia. Celem wyjazdu było odwiedzenie Planetarium i Młyna Wiedzy oraz Starego Miasta.

W Planetarium dzieci obejrzały seans pt. „Cudowna podróż”. Celem wycieczki było pogłębienie wiedzy o Układzie Słonecznym, przedstawienie miejsca Ziemi i innych planet we Wszechświecie. Podczas seansu dzieci poznały podstawowe gwiazdozbiory oraz związane z nimi greckie mity. Podczas „podróży rakietą” uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda z bliska powierzchnia Księżyca i Marsa, jak wyglądają pierścienie Saturna oraz chmury na Jowiszu. Dowiedzieli się, że nie można wylądować na każdej planecie, gdyż nie wszystkie mają powierzchnię, a składają się z chmur i wiatrów. Uprzejmy Pan Astronom opowiadał ciekawostki o gwiazdach i największej z gwiazd – Słońcu. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały seans.

Podczas wizyty w Centrum Nowoczesności w Toruniu Młyn Wiedzy uczniowie z zaciekawieniem zwiedzali poszczególne galerie. Na każdym piętrze czekało na nich wiele niespodzianek i ciekawostek ze świata nauki. Wahadło Foucaulta mierzące 33 metry, wystawy o tematyce ruchu obrotowego, model rzeki koryta Wisły i zabawy wodą, piracki statek, wielka układanka Tetris, strefa „Życia” i metody obrazowania ciała, strefa „Komunikacji” i „Konstruktora” z przykładami wynalazków, które stworzył człowiek, to tylko część tego co można było zobaczyć!

Cóż to byłby za wyjazd do Torunia bez udania się na Stare Miasto! Była okazja do zakupu pamiątek i słynnych toruńskich pierników. Udało się również wykonać pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem Mikołaja Kopernika – słynnego lokalnego astronoma.

Podczas tylu atrakcji i zwiedzania apetyt na jedzenie rośnie. Głód zaspokoił pyszny obiad w restauracji „Młyn Smaków”.

Wycieczka ta przyniosła wiele pozytywnych emocji – radość, zadowolenie i ciekawość. Dzieci miały okazję poszerzyć swoje horyzonty, zapoznać się z obcym miastem, jego kulturą i historią. Wyjazd pozwolił na integrację grup i samodzielność młodych ludzi.

Wirginia Chuda

Klasa 1a i 3a w Toruniu - 29.04.2022

Ułatwienia dostępu