Laura i Przemek w finale

LAURA I PRZEMEK W FINALE KONKURSU BIBLIJNEGO

30 kwietnia 2022r. w Collegium Marianum Liceum Katolickim w Pelplinie miał miejsce wojewódzki etap XIII Konkursu Biblijnego Diecezji Pelplińskiej pt. “Pierwsi Królowie Izraela”. W konkursie brało udział ogółem około 400 uczniów z diecezji pelplińskiej i archidiecezji gdańskiej. Do finału zakwalifikowało się 100 uczniów, w tym dwoje z naszej szkoły: Laura Kuklinska z klasy 8b oraz Przemek Pluto – Prądzynski z klasy 7e. Finał składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Do ścisłego finału weszło 10 uczniów, którzy zdobyli najwięcej punktów w części pisemnej. Znakomity wynik z testu pozwolił Laurze przystąpić do etapu ustnego. Ostatecznie Laura zajęła bardzo wysokie drugie miejsce, z czego jesteśmy ogromnie dumni. Z całego serca gratulujemy Laurze oraz jej katechetce, pani Basi Jażdżewskiej, która pomagała w przygotowaniu do konkursu.  Cieszymy się również z sukcesu Przemka Pluto – Prądzynskiego, który otrzymał tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego. Niespodzianką dla uczestników konkursu była też możliwość zwiedzenia katedry, ogrodów biskupich oraz Collegium Marianum. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy brali udział w tegorocznej edycji konkursu i zapraszamy do uczestnictwa w przyszłym roku szkolnym.

Laura i Przemek w Finale Konkursu Biblijnego autorstwa Bernadeta

Ułatwienia dostępu