Szkolny Konkurs Recytatorski

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI POLSKIEJ

4 kwietnia br. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, którego celem było rozbudzenie wrażliwości na piękno języka i mowy ojczystej, stworzenie okazji do pracy nad kulturą słowa oraz sztuką interpretacji, popularyzowanie polskiej literatury pięknej, a także doskonalenie zdolności recytatorskich. Jury w składzie: p. dyrektor Bożena Spica oraz panie polonistki: Hanna Mrozińska, Hanna Kaszubowska, Katarzyna Porożyńska oraz Martyna Kunda z ogromną przyjemnością wysłuchało wdzięcznych recytacji naszych wychowanków. Recytatorzy rywalizowali w dwóch grupach wiekowych, kl. IV-VI i VII-VIII, prezentując wiersze popularnych polskich autorów m. in. J. Słowackiego, L.J. Kerna, J. Twardowskiego czy B. Leśmiana.

Wyniki konkursu:
Kl. VII-VIII:
I miejsce – Lena Gogolewska (kl. VII a)
II miejsce – Natalia Jażdżewska (kl. VIII a)
III miejsce – Amelia Chmielewska (kl. VII e)
wyróżnienie: Agata Pestka (kl. VIII a), Michał Gortatowski (kl. VII e)

Klasy IV-VI:
I miejsce – Mikołaj Laskowski (kl. V d)
II miejsce – Aleksander Zielke (kl. V a)

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!

Organizatorka: Martyna Kunda

Ułatwienia dostępu