Wizyta w teatrze kl. I b oraz II b

Po dłuższej przerwie udało się nam zorganizować wyjazd do teatru. Uczniowie kl. I b i II b pod opieką wychowawczyń (M. Knitter, J. Kuleszy) oraz p. Wiolety Pory i p. Wioletty Jabłońskiej wybrali się w środę 20 października 2021r. do Grudziądza na przedstawienie „Królewna Dobromiła”. Tego dnia w naszej szkole odbywała się akcja czytelnicza „Przerwa na czytanie”, więc postanowiliśmy wziąć w niej aktywny udział. Po książkę można sięgnąć w każdym miejscu – w autobusie też. Czytanie książek okazało się doskonałym pomysłem na uatrakcyjnienie podróży. „Moda na czytanie” wśród małych czytelników rozwija się. Podczas wyjazdu udało się nam połączyć dwa ważne wydarzenia – akcję czytelniczą i sztukę teatralną. Dzieci w teatrze obejrzały bajkową historię z intrygą w tle. Na dużej scenie pojawiali się aktorzy w pięknych, kolorowych kostiumach wśród zmieniającej się baśniowej scenografii. Jak to zawsze w bajkach bywa, po wielu przygodach dobro zwycięża. Przedstawienie charakteryzowało się żywą akcją, pomysłowymi dekoracjami, muzyką, grą aktorską. Szczególną sympatię widzów wzbudzał Zapchlony Sierściuch Kot. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem i zachwytem całej sztuki. Ten spektakl będziemy długo i miło wspominać.

Mirosława Knitter
Janina Kulesza

Wizyta w teatrze kl. I b oraz II b - 20.10.2021

Ułatwienia dostępu