Pierwsza wizyta w bibliotece

W październiku odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej. Był to bardzo wzruszający moment, gdyż dzieci po raz pierwszy w tym roku szkolnym odwiedziły bibliotekę i wypożyczyły pierwszą książkę, którą z pewnością zapamiętają na zawsze.

W podniosłym tonie najmłodsi powtarzali słowa przysięgi, iż będą książki szanować, dbać o nie i czytać jak najwięcej. Z wielką radością wypożyczyli książeczki, które zainteresowały ich przepiękną szatą graficzną.

Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Pamiętajcie Kochani, że jesteście w bibliotece zawsze mile widziani, a zaczarowany świat książek na Was czeka, bo kto w dzieciństwie pokocha książki, ten będzie miał bardzo ciekawe życie.

Pasowanie na czytelnika - 17-18.10.2024