Pasowanie na czytelnika

Pierwsza wizyta w bibliotece

Niedawno w Naszej Szkole odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej. Był to bardzo wzruszający moment, gdyż dzieci po raz pierwszy w tym roku szkolnym odwiedziły bibliotekę i wypożyczyły pierwszą książkę, którą z pewnością zapamiętają na zawsze. Uczniowie bardzo chętnie wypowiadali się na temat książek.

Wykazali się również ogromną wiedzą dotyczącą znajomości bajek i baśni, za co otrzymali słodkie nagrody. W podniosłym tonie najmłodsi powtarzali słowa przysięgi, iż będą książki szanować, dbać o nie i czytać jak najwięcej. Po uroczystej obietnicy nastąpiło pasowanie dzieci na czytelników poprzez dotknięcie ich ramienia książką z biblioteki szkolnej, która odtąd stanie się dla nich kolejnym ważnym i bezpiecznym miejscem w szkole. Pierwszoklasiści z wielką radością wypożyczyli książeczki, które zainteresowały ich przepiękną szatą graficzną. Młodzi czytelnicy otrzymali pamiątkowe książki, zakładki oraz karty czytelników.

Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Pamiętajcie Kochani, że jesteście w bibliotece zawsze mile widziani, a zaczarowany świat książek na Was czeka, bo kto w dzieciństwie pokocha książki, ten będzie miał bardzo ciekawe życie.

Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników - 4.11.2022

Ułatwienia dostępu