Zerówki w Bibliotece Publicznej

Odwiedziny zerówek w Bibliotece Publicznej w Czersku

Wprowadzenie dziecka w świat literatury już od najmłodszych lat jest ważnym elementem wychowania przez sztukę. U naszych wychowanków kształtujemy nawyki stałego obcowania z książką.
Wszystkie oddziały 0 odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Czersku. Dla niektórych była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Dzieci z dużym zainteresowaniem zwiedziły czytelnię, podziwiały wystawę obrazów, dowiedziały się w jaki sposób wypożycza się książkę oraz wysłuchały czytanego opowiadania. Ponadto aktywnie uczestniczyli w zabawach przygotowanych dla nich m.in. odgadywały zagadki. Dzieci doskonale wiedziały, co to jest biblioteka i jak należy się w niej zachowywać. Dowiedziały się również o co „prosi książka”, żeby mogła długo służyć wielu innym czytelnikom, którzy po nią sięgną. Żegnając się dzieci otrzymały zakładkę do książki i obiecali, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, aby zapisać się i wypożyczyć książki.

Zerówki odwiedziły bibliotekę - maj, czerwiec 2023

Ułatwienia dostępu