1b i 1d w bibliotece

Absurd nie czytać!

Pierwszoklasiści wkraczają w świat literek i czytelnictwa. Jeśli polubią czytanie, chętnie sięgną po książki i odwiedzą bibliotekę. Nauczycielki starają się na wszelkie możliwe sposoby wzmacniać rozwój swoich wychowanków, również w tej sferze.

Uczniowie klas 1b i 1d zostali zaproszeni do Biblioteki Publicznej w Czersku. W miłej atmosferze oglądali animowaną adaptację powieści szwedzkiej pisarki Fridy Nilsson „Moja mama Gorylica”. Projekcja filmu familijnego odbyła się podczas Nocy Bibliotek, czyli ogólnopolskiej akcji przekonującej do czytania, pod hasłem „Absurd nie czytać!”. Film opowiadał o miłości, inności, empatii i trosce o słabszych. Dzieci mocno przeżywały los Jonny, która przebywała w domu dziecka i marzyła o prawdziwej rodzinie, a została adoptowana przez ogromną gorylicę. Okazało się, że gorylica otoczyła dziewczynkę matczyną miłością i razem stworzyły zgrany duet.

Książka „Moja mama Gorylica” jest dostępna w bibliotece, zachęcamy do wypożyczenia i przeczytania.

E. Bonkowska, E. Kesister

1b i 1d w bibliotece miejskiej - 16.10.2023

Ułatwienia dostępu