Spotkanie ze Służbą Więzienną

17 października 2024r.  odbyło się spotkanie przedstawicieli Służy Więziennej z uczniami naszej szkoły. Spotkanie miało charakter prewencyjno edukacyjny, a także promowało Służbę Więzienną jako potencjalnego pracodawcę.
Udziowie poszerzyli swoją wiedzę na temat jak funkcjonuje polski system więziennictwa, czym jest prawo karne, jakie konsekwencje niesie za sobą przestępstwo oraz przestępczość wśród młodzieży. Uczniowie w ramach realizacji szkolnego programu doradztwa zawodowego poznali także ścieżkę edukacyjno-zawodową funkcjonariusza Służby Więziennej oraz dowiedzieli się, że przez łamanie prawa można przekreślić swoje plany na przyszłość, a więzienie jest dla każdego trudnym doświadczeniem.
Bardzo ciekawym elementem spotkania dla naszych uczniów okazało się umundurowanie oraz możliwość przymierzenia ciężkiego hełmu i kamizelki taktycznej. Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali również pozostałe rekwizyty prezentowane przez pracowników Służby Więziennej.
Jesteśmy bardzo wdzięczni Funkcjonariuszom za czas poświęcony na edukację prawną naszych uczniów.

Aleksandra Czezowska, Paulina Kryczyk

Spotkanie ze Służbą Więzienną - 17.10.2024