“The Jungle Book” – przedstawienie

W piątek 21 kwietnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję zobaczyć przedstawienie anglojęzyczne „The Jungle Book”. Swoje umiejętności językowe, wokalne i aktorskie zaprezentowali wszyscy uczniowie klasy IV b, a także Kinga Banach z klasy III a oraz Michał Gortatowski z VIII e.

Sztuka opowiada o przygodach Mowgliego – chłopca, który wychował się w indyjskiej dżungli, w rodzinie wilków. Dziecko szybko przystosowało się do tamtejszych warunków, a mieszkańcy dżungli otoczyli go troskliwą opieką i w pełni zaakceptowali. Beztroska bohatera kończy się w obliczu zagrożenia, jakim jest bezwzględny tygrys Shere Khan, polujący na nietypowego mieszkańca dziczy. Przyjaciele Mowgliego – niedźwiedź Baloo i pantera Bagheera – postanawiają towarzyszyć mu w drodze do osady ludzkiej, gdzie wreszcie ma być bezpieczny.

Występ wspomnianych uczniów wzbogaciły liczne, wpadające w ucho piosenki oraz piękna scenografia – dzieło ich rodziców. Widownia z zainteresowaniem obejrzała przedstawienie, a swoje uznanie wyraziła gromkimi brawami.

Aktorom serdecznie gratulujemy, a ich rodzicom dziękujemy za ogromne zaangażowanie w przygotowania naszego wspólnego przedsięwzięcia.

Beata Drewczynska i Kamila Zaranek

Zdjęcia: Bernadeta Rostankowska

Przedstawienie - "The Jungle Book" - 21.04.2023

Ułatwienia dostępu