Wielki sukces “Jedynki”

PUCHAR PUCHACZ PRZYJEDZIE DO ,,JEDYNKI”.

,,Przyroda wokół nas”- sukcesy uczniów SP1 w finale.

Dnia 11 czerwca 3 drużyny trzyosobowe reprezentowały naszą szkołę w finale konkursu przyrodniczego ,,Przyroda wokół nas”. Finał konkursu odbył się w Terenowym Ośrodku Edukacji i Promocji Rezerwatu Biosfery ,,Bory Tucholskie” w Pile. Organizatorami konkursu było Nadleśnictwo Tuchola i Tucholski Park Krajobrazowy. Uczniowie klas IV a i IV b oraz klasy VII c  z naszej szkoły wzięli udział w finale konkursu. W każdej kategorii wiekowej do finału przystąpiły cztery drużyny. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą ogólnoprzyrodniczą, znajomością form ochrony przyrody, szczególną znajomością chronionych gatunków bociana białego i bociana czarnego. Ogromnym wyróżnieniem dla uczniów było już dostanie się do finału. Wszyscy nasi uczniowie poradzili sobie świetnie z trudnymi zadaniami konkursu. Największy sukces odniosły klasa IV b, która  zajęła I miejsce oraz klasa IV a, która zajęła II miejsce. Klasy te do konkursu przygotowywała pani Bożena Spica.  Klasa VII c otrzymała wyróżnienie, a ich opiekunem była pani Ewelina Bąk.

Uczniowie otrzymali dyplomy, piękne nagrody oraz ogromną satysfakcję z uczestnictwa w konkursie. Na ręce nauczyciela zostały przekazane piękne nagrody dla szkoły. Bardzo dziękuję uczniom za zaangażowanie i sumienne podejście do konkursu. Organizatorom konkursu dziękujemy za profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie konkursu, wspaniałe nagrody i smaczny posiłek.

Oto zwycięzcy XXVIII edycji konkursu przyrodniczego ,,PRZYRODA WOKÓŁ NAS”, pod hasłem: ,,Skrzydlata biel i czerń”:

Klasa IV b- I miejsceKinga Banach, Oskar Borys, Filip Urbański

Puchar przechodni PUCHACZ, dzięki nim będzie w naszej szkole przez cały rok.

Klasa IV a- II miejsce: Milena Andrearczyk, Ksawery Konefka, Lucyna Leszczyńska

Do zobaczenia w przyszłym roku. Oby udało się nam powtórzyć sukces.

Opiekunowie:
Bożena Spica, Ewelina Bąk

"Przyroda wokół nas" - sukces uczniów w konkursie - 11.06.2024

Ułatwienia dostępu