Dzień Matki w kl. 7c

26 maja obchodzimy jedno z najpiękniejszych Świąt w roku – Dzień Matki. Możemy wtedy   w szczególny sposób podziękować naszym kochanym mamom za miłość, opiekę i cierpliwość, jakimi nas obdarzają każdego dnia.

Z tej okazji uczniowie klasy 7c zorganizowali klasową uroczystość, która odbyła się 22 maja w sali konferencyjnej naszej szkoły. O godzinie 16.00 wszystkie zaproszone mamy zajęły miejsca przy stołach, naprzeciwko swoich pociech. Po krótkim wystąpieniu pani wychowawczyni, uczniowie przedstawili piękny program artystyczny. Składał się on z piosenek i wierszy recytowanych przy dobranych tematycznie slajdach prezentacji. Występ wywołał wzruszenie na twarzach mam, a w niejednym oku zakręciła się łezka. Po części artystycznej i odśpiewaniu „Sto lat”, każda mama otrzymała od swojego dziecka kwiatek i własnoręcznie wykonaną laurkę z życzeniami. W miłej atmosferze kontynuowano spotkanie przy kawie i słodkim poczęstunku, przygotowanym przez rodziców. Następnie przedstawiona została prezentacja wykonana przez jednego z uczniów, zawierająca ciekawe zdjęcia, piosenki, powiedzenia i przysłowia dotyczące macierzyństwa.

Ostatnim punktem spotkania była niespodzianka. Każdy uczeń wykonał wcześniej portret swojej mamy i teraz stanęły one przed wyzwaniem odnalezienia go wśród innych prac. Było przy tym sporo śmiechu i pozytywnych emocji. Portrety te będą na pewno cenną pamiątką z tej uroczystości.

Dzień Matki w kl. 7c - 22.05.2024

Ułatwienia dostępu