Ścieżka do sukcesu

Ścieżka do sukcesu: Gminne Eliminacje w Czwórboju Lekkoatletycznym

W dniu 9 maja 2024 r  na stadionie miejskim odbyły się Gminne Zawody w Czwórboju Lekkoatletycznym, które zgromadziły uczniów z wszystkich szkół naszej gminy. To było wydarzenie pełne emocji, rywalizacji i sportowej pasji. Uczestnicy rywalizowali w 4 konkurencjach lekkoatletycznych tj.: bieg krótki (60m) bieg długi (600m Dz./1000m Chł.), skok w dal oraz rzut piłeczką palantową. Szkoły mogły wystawić po 6 uczestników zarówno wśród dziewczyn i chłopców. Każdy wynik przeliczono na punkty. Pięciu najlepszych zawodników z każdej drużyny liczyło się do ogólnej klasyfikacji (odpadał najniższy wynik). Trzeba było zatem być bardzo wszechstronnym lekkoatletą, aby znaleźć się w czołówce. To spore wyzwanie dla uczniów uczęszczających do szkół podstawowych, a największe problemy zawsze pojawiają się w ostatniej konkurencji, czyli biegu długim. Po 3 wyczerpujących próbach ciężko wykrzesać siły, a nogi robią się jak z waty. Dlatego wszystkim którzy ukończyli wielobojowe zmagania należą się słowa uznania. Ostatecznie zawody wygrała, wśród chłopców SP Rytel , natomiast wśród dziewczyn SP Łąg. Po rozegraniu wszystkich konkurencji przyszedł czas na rozdanie nagród.

Wyniki sportowej rywalizacji  w kat. chłopców  przedstawiają się następująco:

I miejsce   SP  Rytel  – 870 pkt

II miejsce SP Nr 2    –  782 pkt

III miejsce SP NR 1 –  721 pkt

IV miejsce SP Łąg  – 625 pkt

Najlepsi zawodnicy indywidualnie:

I miejsce  Gawliński Jakub  SP Rytel  – 210pkt

II miejsce  Kasprzak  SP NR2 Czersk  – 188 pkt

III miejsce Wieck Olaf SP Rytel         – 184 pkt

IV miejsce  Krueger Alan SP NR 1 Czersk –  183 pkt

Wyniki sportowej rywalizacji  w kat. dziewcząt   przedstawiają się następująco:

I miejsce SP Łąg   – 1078 pkt