1c z wizytą w strażaków

26 kwietnia b.r. uczniowie klasy 1c wraz z wychowawczynią wybrali się do Ochotniczej Straży Pożarnej, aby zapoznać się z tajnikami pracy strażaka. Na miejscu powitali nas Panowie Strażacy, którzy ochoczo opowiadali o służbie i pomocy w trudnych, niebezpiecznych sytuacjach. Oglądaliśmy wozy strażackie oraz sprzęt, który wykorzystywany jest podczas akcji. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną . Przy okazji uczniowie utrwalili sobie numer alarmowy 112 oraz numer Straży Pożarnej 998. Na koniec dzieci podziękowały Panom Strażakom za miłe i pouczające spotkanie. Na pożegnanie zademonstrowano sygnał dźwiękowy i świetlny wozu strażackiego. Spotkanie ze Strażakami utwierdziło nas w tym, iż są potrzebni, by  nieść pomoc każdemu, zawsze i wszędzie.

Anna Skóra

Ułatwienia dostępu