Spotkanie ze sztuką teatralną 1d i 2b

W obecnym roku szkolnym klasa 1d i 2b realizują projekt “Spotkania ze sztuką”. W ramach projektu, 27 marca, odbył się wyjazd do teatru w Grudziądzu na spektakl “Pinokio”. Opiekę na dziećmi pełniły wychowawczynie i pani Katarzyna Porożynska.

Postać Pinokia większość dzieci już poznała z książek lub bajek filmowych. Jednak śledzenie przygód zaprezentowanych przez aktorów „na żywo” ma zupełnie inny wymiar. Dzieci z uwagą i ogromnymi emocjami śledziły losy głównego bohatera. Przeżywały, gdy Pinokio nie spełniał próśb swojego ojca i go martwił. Starały się uchronić chłopca przed niewłaściwym postępowaniem, udzielając głośnych ostrzeżeń. Jednak Pinokio wybierał namowy złych doradców i uczestniczył w niebezpiecznych sytuacjach. Ostatecznie mali widzowie przekonali się, że drewniany pajac stał się wrażliwym i dobrym chłopcem. Zrozumiał jak dużą wartość ma rodzina i kochające osoby.

Wizyta w teatrze umożliwiła dzieciom spotkanie ze sztuką teatralną i aktywny udział w spektaklu z pozytywnym przesłaniem. Gra aktorska dostarczyła dzieciom moc wrażeń, za którą aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Ewa Bonkowska, Ewa Rutkowska

Spotkanie ze sztuką teatralną 1d i 2b - 27.03.2024

Ułatwienia dostępu