Marzec w grupie 0c

Dnia 6 marca w naszej grupie Maja obchodziła szóste urodzinki. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, spełnienia najskrytszych marzeń.

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez słodkości, upominków i kwiatów. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi  gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni.

W dniach 18-20 marca nasza grupa wraz z całą szkolną społecznością wzięła udział w Rekolekcjach Wielkopostnych. Ojciec Bruno oraz  Ojciec Stanisław w bardzo ciekawy sposób przeprowadzili dzieci przez rekolekcyjne rozważania.

Jak co roku -21 marca obchodziliśmy ,,Pierwszy Dzień Wiosny”. Od dłuższego czasu z niecierpliwością oczekiwaliśmy pierwszych oznak tej pięknej pory roku. Nasza grupa na ten specjalny dzień przygotowała piękne opaski oraz kolorowe chmurki, które towarzyszyły nam podczas powitania wiosny. Nie zabrakło także wiosennych prac plastycznych oraz wiosennej piosenki i okrzyku na jej powitanie. Wszystko to przywołało do nas wyczekiwaną ,,Panią Wiosnę”, którą wspólnie stworzyliśmy.

W dniach 18-22 marca nasza grupa wzięła udział w szkolnym ,,Wielkanocnym Tygodniu Kreatywności”. Dziecięca twórczość naszej grupy została zaprezentowana na szkolnym holu, gdzie każdy mógł podziwiać kreatywne prace naszych pociech. Nasz oddział także wybrał się na wystawę podziwiając pracę innych dzieci.

Dnia 26 marca do naszej sali zawitała mama naszej wychowanki Lilianki, Pani Weronika, która przeczytała dzieciom bajkę o wielkanocnym zajączku. Po bajeczce dzieci rozmawiały z mamą dziewczynki na temat jej treści. Ile radości wizyta Pani Weroniki sprawiła naszej Liliance,  a także wszystkim przedszkolakom.
Pamiętajmy, że czytanie dziecku dla przyjemności 20 minut  codziennie, jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość. Dziękujemy Pani Weronice za wizytę i przeczytanie dzieciom tej wspaniałej bajeczki, co jeszcze bardziej wprowadziło nas w atmosferę nadchodzących świąt.

Jak co roku na kilka dni przed Wielkanocą nasza grupa wybrała się na poszukiwanie Wielkanocnego Zajączka. Spacerowaliśmy po całym terenie szkoły w jego poszukiwaniu. Tym razem też nas nie zawiódł i pośród krzewów zostawił dla dzieci wspaniałe upominki. Do przyjścia zajączka i Świąt Wielkanocnych przygotowywaliśmy się już od kilku dni. Wykonywaliśmy wiele ozdób świątecznych (koguciki, zajączki, kurczaczki, pisklęta itp.),a także zasadziliśmy wielkanocny owies oraz rzeżuchę.

Nasza grupa wykonała kolejne zadanie z projektu ,,Klasa w terenie”. Dzieci wykonały zadanie pt.: ,,Zabawa w przyrodników” siejąc koperek, rzeżuchę, owies, a także zasadzając cebulki, z których wyrósł dorodny szczypiorek. Dzieci codziennie obserwowały i dbały o nasz kącik przyrodniczy, pamiętając o odpowiednim nawodnieniu roślin.

W piękny marcowy dzień nasze dzieci odwiedziły wystawę malarstwa Dariusza Bożyka “Retrospektywa”, która wypełniła salę na dworcu w Czersku.


Podczas marcowych zajęć mieliśmy przyjemność gościć praktykantkę, Panią Agnieszkę, która opowiedziała dzieciom o instrumentach, na których gra (kalimba, ukulele), a także je zaprezentowała i zagrała dzieciom kilka piosenek. Przedszkolaki miały możliwość także samodzielnie zagrać na owych instrumentach.
W marcu wykonaliśmy liczne eksperymenty m. in.  ,,4żywioły” i  ,,4 zmysły”. Poznawaliśmy różne produkty i przedmioty przez świadome wykorzystywanie zmysłów: wzroku, smaku, słuchu, węchu, dotyku. Znajomość czterech żywiołów: ognia, wody, ziemi i powietrza, zainteresowanie przyrodą, umożliwiło klasyfikację elementów otoczenia i stymuluję wyobraźni dzieci. Poznanie żywiołów zachęciło do obserwacji i eksperymentowania.
W minionym miesiącu dzieci poznały nowe litery, a poznane na bieżąco utrwalały. Rozmawialiśmy o kontynentach oraz zwierzętach tam mieszkających.
Jednym z tematów tygodnia było kosmos, podczas którego rozmawialiśmy o Ziemi oraz innych planetach. Nie zabrakło także tygodnia związanego z powitaniem ,,Pani Wiosny”. Na zajęciach o tematyce związanej z Wielkanocą dzieci kształtowały umiejętność liczenia z wykorzystaniem pisanek, marchewek itp. Dzieci dowiedziały się czym jest Wielkanoc i jakie są z nią związane tradycje.  Poznały symbolikę i znaczenie potraw umieszczonych w święconce.
W naszej grupie odbyły się także zajęcia, których głównym celem było zachęcanie do segregowania śmieci oraz dbania o otaczający świat. Dzieci rozpoznawały materiały z których wykonane były odpady, a następnie segregowały je do odpowiednich pojemników. Przedszkolaki z zaangażowaniem brały udział w zabawach ekologicznych. Rodzice naszych wychowanków zakupili do naszej sali pojemniki do segregacji śmieci, za co serdecznie dziękujemy. Warto dbać o planetę i kształtować postawy proekologiczne od najmłodszych lat.

Marzec w grupie 0c - 03.2024

Ułatwienia dostępu