Mini Piłka Koszykowa

Próba sił na zawodach Gminnych w Mini Piłce Koszykowej

Relacja z zawodów gminnych w mini piłce koszykowej, które odbyły się 18 marca 2024 roku, na hali sportowej im. Romana Bruskiego w Czersku, była pełna napięcia i emocji. Wystartowały w nich reprezentacje szkół podstawowych z Łęga, Rytla, SP nr2 oraz oczywiście naszej szkoły, SP nr1. Zawody toczyły się w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców głównie byli to uczniowie klas V i VI

Pierwszy mecz, zarówno chłopcy jak i dziewczęta, grali ze SP nr2. Na początku wydawało się, że mamy szansę na zwycięstwo, jednak zabrakło nam precyzji w rzutach do kosza oraz dokładności w podaniach. Musieliśmy uznać wyższość drużyny z SP nr2. Mimo to, każdy mecz to dla nas cenna lekcja.

Niestety, w kolejnych spotkaniach nie udało nam się odrobić strat. Brakowało nam kondycji, umiejętności kozłowania, precyzji w podaniach i celności w rzutach. To była pouczająca lekcja, podkreślająca, że w sporcie liczy się nie tylko talent, ale przede wszystkim determinacja i wysiłek. Zawody pokazały nam, że nie można polegać tylko na swoich zdolnościach, trzeba ciężko pracować, trenować i rozwijać się. To także doskonała lekcja dla tych, którzy sądzą, że wszystko potrafią bez wysiłku. Musimy pochylić głowy i zrozumieć, że sukces wymaga poświęcenia i determinacji.

W klasyfikacji końcowej zająwszy IV miejsce zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców, musimy zaakceptować fakt, że nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. Jednak właśnie z takich chwil trzeba wyciągać naukę i motywację do dalszego doskonalenia się. Sport to nie tylko zmagania na boisku, to także duch walki i determinacja do osiągania celów. Mimo że nie zdobyliśmy podium, patrzymy na te zawody jako na cenne doświadczenie i bodziec do cięższej pracy.

Reprezentacja dziewcząt w składzie:

 1. Andrearyczk Blanka 6a
 2. Gwizdała Tosia 6a
 3. Danielewicz Roksana 6b
 4. Fierek Kaja 6b,
 5. Górnowicz Julia 6b
 6. Jagielska Helena 6b
 7. Rostankowska Dominika 6b
 8. Czapiewska Maja 6c
 9. Hudziak Maja 6c
 10. Kliczkowska Malwina 6c
 11. Sabiniarz Nadia 6c

Reprezentacja chłopców wystąpiła w składzie:

 1. Gwizdałą Miłosz 5a
 2. Pruski Nikodem 5a
 3. Rompkowski  Franciszek 5a
 4. Skóra Wiktor 5b
 5. Zwiewka  Oskar 5b
 6. Wolf Kajetan 6a
 7. Kobierowski Bartłomiej 6c
 8. Szulc Alan 6c
 9. Błaszczak Fabian 6c
 10. Kruegr Alan 6d

 Opracowanie i zdjęcia Filip Pruszak

Gminne zawody w Mini Piłce Koszykowej - 18.03.2024

Ułatwienia dostępu