Dokarmianie ptaków

Dokarmianie ptaków i zwierzyny łownej zimą Zima to trudny okres, zwłaszcza dla zwierząt. Ciężko im znaleźć pożywienie. Wiele z nich ginie z głodu, gdyż w mrozie ciężko zdobyć pokarm. W związku z tym członkowie SK LOP starają się dostarczyć do Nadleśnictwa żołędzie, kasztany i owoce dla zwierzyny łownej. Młodzież Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody otrzymała natomiast z Nadleśnictwa Czersk pyzy dla ptaków, które może powiesić na drzewach przy szkole lub w swoich przydomowych ogródkach. Pamiętajcie drodzy uczniowie, że Wy również możecie pomóc zwierzętom zimą. Jednym ze sposobów na dokarmianie ptaków jest wsypanie ziaren zbóż, płatków owsianych czy ziaren słonecznika do karmnika bądź samodzielne wykonanie kubeczka ze smalcem i ziarnami. Należy tylko pamiętać, aby smalec nie był solony, bo może zaszkodzić ptakom. Taka zawieszka to prawdziwy smakołyk dla naszych skrzydlatych przyjaciół. Pamiętajcie jednak, że dokarmianie ptaków kończymy wraz z nadejściem wiosny (przed końcem kwietnia). Wynika to z szeregu czynników, m.in. zaburzania naturalnych instynktów zwierząt oraz ich przejadania się. Serdecznie zachęcamy do wykonania takiej ptasiej stołówki, a z pewnością odwdzięczą nam się wiosną pięknym śpiewem.

Szkolne Koło
Ligi Ochrony Przyrody

Dokarmianie ptaków - zima 2023/2024

Ułatwienia dostępu