Zawody pływackie

W świecie pływackich odkryć: Młodzi zawodnicy ze szkoły SP1 w Czersku debiutują na basenie w Chojnicach “

Relacja z zawodów pływackich szkół podstawowych w Chojnicach 19 grudnia 2023 roku była pełna ekscytacji i ducha rywalizacji. Uczniowie klas młodszych, prowadzeni przez pana Filipa Pruszaka, stanęli do walki na tafli basenu, niektórzy nawet po raz pierwszy w takiej stawce.

W tej niełatwej konkurencji, gdzie zmagali się z doświadczonymi uczniami sekcji pływackich, pokazali niesamowite zaangażowanie i determinację. Spośród 24 startujących, 9 miejsce Janikowskiej Rozalii z klasy III było powodem do dumy – zwłaszcza biorąc pod uwagę, że była młodsza od większości rywalek o cały rok!

Nie można zapomnieć o najmłodszej uczestniczce, Marii Rompkowskiej z klasy II, która świetnie poradziła sobie w trudnym polu startowym. Ale to nie tylko ona – Amelia Szreiber, Dawid Wróblewski, Julian Sowiński, Frańciszek Orlikowski, Amelia Fryca, Julianna Diec, Julia Cherek i Ksawery Konefka, reprezentujący klasy III i IV, także odnieśli sukcesy, plasując się w środku stawki.

Pływanie to nie tylko sportowa rywalizacja, to także umiejętność kontrolowania oddechu, pokonywania strachu i rozwijania miłości do wody. Jako nauczyciel wych fizycznego  nie tylko uczę swoich podopiecznych techniki pływania, ale także buduję w nich pewność siebie i zaufanie do siebie w wodzie. To widać po uśmiechach dzieci i dumnych spojrzeniach ich rodziców – prawdziwa weryfikacja skutecznej pracy nauczyciela.

To niewątpliwie wyjątkowe doświadczenie dla wszystkich uczestników, niezależnie od tego, czy stawiali pierwsze kroki na basenie czy też już zdobywali doświadczenie w zawodach. Ta atmosfera rywalizacji i przyjaźni na basenie w Chojnicach na pewno zostanie długo w pamięci wszystkich, a osiągnięcia młodych pływaków będą motywacją do dalszego rozwoju i treningu.

Opracowanie i zdjęcia: Filip Pruszak

Zawody pływackie - 19.12.2023

Ułatwienia dostępu