2a i 3a w kinie

W czwartek, 19 października 2023 r. uczniowie kl.  2a i 3a  pod opieką pań: Lidii Pozorskiej, Celiny Kliczkowskiej, Katarzyny Grad – Kuklińskiej i Wirginii Chudej wybrali się  do kina w Starogardzie Gdańskim na film pt. „O psie, który jeździł koleją”.  Film jest współczesną adaptacją znanej książki Romana Pisarskiego, ale w odróżnieniu od powieści kończy się szczęśliwie. To historia opowiadająca o chorej na serce dziewczynce Zuzi i o poszukiwaniu pieniędzy na jej leczenie.  W zbiórce pomocne okazały się media społecznościowe i pies Lampo, który zyskał popularność w Internecie dzięki swoim podróżom koleją.  

Wszyscy uważnie śledziliśmy losy głównych bohaterów. Nie obyło się bez emocji. Były łzy smutku i wzruszenia, był też i uśmiech wywołany zabawnymi scenami. Film jest piękną lekcją o przyjaźni między czworonogiem a człowiekiem, bezgranicznej miłości rodzinnej, empatii wobec chorych, słabszych oraz ogromnej mocy mediów społecznościowych.  

Film ten z pewnością trafił do naszych serc, zachęcamy do jego obejrzenia 👌

Polecamy go wszystkim widzom – małym i dużym.

Celina Kliczkowska

2a i 3a w kinie - 19.10.2023

Ułatwienia dostępu