Szkolenie żeglarskie 3a

Rozpoczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim zajęcia żeglarskie w Ostrowitem. Tradycją SP1 jest prowadzenie szkoleń żeglarskich dla uczniów klas trzecich – potencjalnych kandydatów do klasy żeglarskiej tworzonej w następnym roku szkolnym. Uczniowie klasy III a na pierwsze szkolenie żeglarskie wybrali się w środę 06.09.2023r. Instruktorzy żeglarstwa: p. Czesław Sikora i p. Tomasz Kędzierski zapoznali uczniów z teoretycznymi podstawami żeglowania. Omówili i pokazali, jak korzystać ze środków ratunkowych oraz jakich zasad bezpieczeństwa należy przestrzegać nad wodą. Zapoznali też z budową łodzi i podstawowymi węzłami żeglarskimi. Po wstępnym przygotowaniu teoretycznym rozpoczęły się zajęcia na jeziorze. Po żeglowaniu przyszedł czas na pieczenie kiełbasek przy ognisku i wspólną zabawę na placu zabaw.

Z żalem opuszczaliśmy bazę żeglarską i słoneczną pogodę, która dopisywała nam tego dnia. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na następne lekcje nad wodą.

Celina Kliczkowska
Wirginia Chuda

Szkolenie żeglarskie 3a - 6.09.2023

Ułatwienia dostępu