Wycieczki do Muzeum Morskiego

WYJAZDY NASZYCH UCZNIÓW DO NARODOWEGO CENTRUM ŻEGLARSTWA ORAZ MUZEUM MORSKIEGO W GDAŃSKU

We wrześniu i październiku 120 uczniów naszej szkoły oraz szkoły w Karsinie uczestniczyło w wyjazdach do Gdańska w ramach Programu „Pomorskie Żagle Wiedzy”.

Podczas wyjazdów uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez Muzeum Morskie oraz zwiedzali interaktywną wystawę o tematyce morskiej i żeglarskiej.

Druga część wyjazdu przeznaczona była na wizytę w Narodowym Centrum Żeglarstwa. Jest to instytucja powiązana z Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku oraz Polskim Związkiem Żeglarskim.

Uczniowie zapoznali się z zakresem działalności NCŻ, jego historią oraz uczestniczyli w krótkim rejsie po Zatoce Gdańskiej statkiem motorowym.

Dużą atrakcją były też oględziny wielkich jachtów morskich , których na naszych akwenach nie mamy możliwości zobaczyć.

Warto zaznaczyć, że podczas jednego z wyjazdów spotkaliśmy tam  p. Tomasza Chamerę – Prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego(..także V-ce Prezydenta Światowej i Europejskiej Organizacji Żeglarskiej) , któremu przedstawiłem cel naszej wizyty oraz opowiedziałem o żeglarskiej działalności naszej szkoły. Jako ciekawostkę chciałbym przypomnieć, że p. Chamera jako młody i wybitny zawodnik  wielokrotnie startował w Borsku, rywalizując z zawodnikami z Czerska i Czarnej Wody. Powspominaliśmy  więc przy okazji ,,stare czasy” i okres naszej rywalizacji.

Przebieg tych wizyt oraz wrażenia uczniów najlepiej obrazują załączone zdjęcia oraz filmy. Zapraszam. Czesław Sikora.

Wycieczki do Muzeum Morskiego - wrzesień, październik 2022

Ułatwienia dostępu