2c i 3a w teatrze

Uczniowie kl. II c i III a w teatrze w Grudziądzu

Teatr to niezwykły świat. Pełen czarów, kolorów, świateł i dźwięków na scenie. Świat, w którym niemożliwe staje się prawdą. W teatrze zwierzęta mówią ludzkim głosem, pajacyk z drewna staje się chłopcem, a dobra wróżka pomaga w trudnych chwilach… .

20 października 2022 r. uczniowie kl. II c, III a i dwie uczennice z kl. II a  pod opieką pań:  W. Kamińskiej, C. Kliczkowskiej i Wiolety Jabłońskiej wybrali się do Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu na spektakl „Pinokio”. Spektakl w reżyserii Przemysława Jaszczaka, we współczesnej odsłonie,  wystawił Bałtycki Teatr Dramatyczny z Koszalina.

„Pinokio” to jedna z najbardziej znanych historii na świecie, z ponadczasowym przesłaniem.

Na początku nieposłuszny, zbuntowany i samolubny Pinokio, pod wpływem wielu przykrych doświadczeń, z czasem zrozumiał, że nie warto gonić za dobrami materialnymi, bogactwem, nieustanną, beztroską wolnością. Nie należy łamać zasad, podejmować decyzji pochopnie, trzeba być odpowiedzialnym za własne czyny. Zamierzone cele i marzenia możliwe są do zrealizowania tylko dzięki systematycznej nauce i pracy. Pinokio przekonał się, że najważniejsza w życiu jest rodzina, w której wszyscy szanują się i troszczą o siebie nawzajem. To właśnie uzdrawiająca siła miłości przemieniła drewnianego pajaca we wrażliwego, dobrego chłopca.

Spotkanie ze sztuką  nie tylko dało uczniom dużo wrażeń, ale przede wszystkim skłoniło do refleksji .

Celina Kliczkowska
Wioleta Kamińska

Klasa 2c i 3a w teatrze - 20.10.2022

Ułatwienia dostępu