6d w Gdyni

Wycieczka klasy VI d do Gdyni

Czerwiec to idealny miesiąc na wycieczki, bo letnia pogoda sprzyja odpoczynkowi. Nie inaczej było w przypadku klasy VI d, która razem ze swoją wychowawczynią – p. Aleksandrą Dzięcielską-Jasnoch i panią katechetką Sonią Babinską, udała się 13 czerwca do Gdyni.    

Dzień rozpoczął się od zajęć laboratoryjnych w Akwarium Gdyńskim, gdzie pod mikroskopami obserwowaliśmy preparaty związane z fauną i florą Bałtyku, a uzyskane informacje nanosiliśmy na karty pracy. Następnie zwiedziliśmy całe Akwarium, a zachwytem napełniały nas różne gatunki zwierząt morskich. Po zdobywaniu „morskiej” i „biologicznej” wiedzy był czas na wspólne lody i gofry, kupowanie pamiątek i spacer po Skwerze Kościuszki. Weszliśmy również na pokład „Daru Pomorza”, by poznać wnętrze i historię tego wyjątkowego statku. Cieszyliśmy się wspaniałą pogodą na gdyńskiej plaży – była to okazja do odpoczynku, integracji i chwila „nacieszenia się” wodą. Oj, tu już było czuć, że wakacje są lada moment! Na zakończenie dnia pojechaliśmy do restauracji McDonald’s.

Klasowa integracja połączona ze zdobywaniem wiedzy i odpoczynkiem – to krótkie podsumowanie tego dnia w Gdyni. Następne wycieczki czekają na nas w następnym roku szkolnym, a przez wakacje zapewne będziemy za sobą… chociaż troszkę tęsknić :))

Wycieczka 6d do Gdyni - 13.06.2023

Ułatwienia dostępu