Uczynki miłosierdzia

UCZYNKI MIŁOSIERDZIA W KOMIKSACH PIXTON

Uczniowie klasy VIc, VIIIb i VIIIe w ramach katechezy o uczynkach miłosierdzia samodzielnie wykonali komiksy na temat wybranego przez siebie uczynku względem ciała lub względem duszy na platformie Pixton.

Zadaniem uczniów było:
– zapoznać się z uczynkami miłosierdzia,
– zastanowić się, jak mogą wypełniać je w swoim codziennym życiu, 
– przypomnieć sobie sytuacje, kiedy już takie uczynki wypełnili,
– podać przykłady: co można jeszcze zrobić, 
– wymyślić historyjkę, którą będą chcieli przedstawić w swoim komiksie. (Można było przedstawić również prawdziwą sytuację ze swojego życia).

Następnie uczniowie za pomocą kodu dołączali do klasy utworzonej przez nauczyciela, projektowali swoją postać oraz osoby, które będą występowały w ich komiksie. Potem indywidualnie lub z kolegą/koleżanką tworzyli komiks, a następnie mogli go udostępnić, pobrać, wydrukować. 

Zadanie to było okazją do zastanowienia się nad słowami Pana Jezusa: “Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili.” (Mt 25, 40) 

Poza tym, dzięki pracy w takiej formie uczniowie: podnosili swoje kompetencje cyfrowe, poznali nowe narzędzie, mogli rozwinąć swoje zainteresowania, spróbować swych sił w tworzeniu komiksu, a także ćwiczyli umiejętność budowania dialogu, projektowania, uczyli się przez zabawę. W sumie komiksy przygotowało 42 uczniów, a oto sześć z nich:

Ułatwienia dostępu