Zajęcia regionalne w Odrach

Członkowie Szkolnego Koła Regionalnego „Kaszëbi z Jedinczi” nie ustają w dzieleniu się kaszubszczyzną! Tym razem ponownie wyszli poza mury szkoły i pojechali do Szkoły Podstawowej w Odrach.

Wspólnie z miejscowymi uczniami ćwiczyliśmy śpiew popularnych piosenek: „Kaszëbsczé nótë” oraz „Tu je nasza zemia”. Oprócz śpiewu uczyliśmy tańców (kòwôl, szewc, nasza nënka) i tłumaczyliśmy znaczenie barw haftu kaszubskiego. Z odrowskimi dziećmi zostały słowa piosenek, melodie i kolorowanki związane z kulturą regionu.

Szkoła w Odrach przywitała nas bardzo życzliwie. Zostaliśmy powitani śniadaniem, słodkościami i lodami, a pożegnani słodkimi upominkami. Podczas przerw spędzaliśmy czas na boisku, integrując się z odrowskimi uczniami i ciesząc się letnią pogodą.

Dziękujemy Szkole Podstawowej w Odrach za zaproszenie i teraz my czekamy na Was w Jedynce w nowym roku szkolnym!

Aleksandra Dzięcielska-Jasnoch,

opiekun Szkolnego Koła Regionalnego „Kaszëbi z Jedinczi”

Występ Koła Regionalnego "Kaszëbi z Jedinczi” w Odrach - 12.06.2023

Ułatwienia dostępu