6b i 6c w Toruniu

Klasa VIb i  VIc pod opieką wychowawców udała się w tym roku szkolnym na wycieczkę  do Torunia. Od samego rana towarzyszyła nam przepiękna słoneczna pogoda.

Pierwszym  punktem wycieczki był seans w Planetarium. Wszyscy z zapartym tchem oglądaliśmy film pt. „Wirująca Ziemia”.  Uczyliśmy się jak rozpoznawać gwiazdy, poznaliśmy  zjawisko dnia i nocy oraz następstwo pór roku. W przystępny sposób dowiedzieliśmy się, jak zmienia się wygląd nieba i układ gwiazdozbiorów w ciągu roku. Na zakończenie mogliśmy zobaczyć historię  Gwiazdy Polarnej oraz skąd biorą się fazy Księżyca.
Potem, na Starym Mieście w Toruniu, spotkaliśmy się z przewodnikiem – panem Tomaszem Herdzinem i odbyliśmy z nim spacer. Zobaczyliśmy pomnik i wejście do domu Mikołaja Kopernika, ratusz, fontannę Flisaka, Krzywą Wieżę  i inne zabytki na toruńskiej Starówce. Nie ominęła nas również Piernikowa Aleja Gwiazd.  Następnie uczyliśmy się piec pierniki w Żywym Muzeum Piernika, które były bardzo smaczne. Zajęcia te okazały się  kreatywne i dostarczyły naszym uczniom sporo dobrej zabawy.
Z wycieczki wracaliśmy zadowoleni i pełni wrażeń. Oto krótka fotorelacja z naszego wyjazdu.

Wycieczka kl. 6b i 6c do Torunia - 22.05.2023

Ułatwienia dostępu