Dzień Ziemi w kl. 1

DZIEŃ ZIEMI w klasach pierwszych

Tegoroczne obchody Dnia Ziemi były dla dzieci bardzo pracowite. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczyli się w jaki sposób można zostać małym EKOLOGIEM uczestnicząc w różnych zabawach edukacyjnych. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób można dbać o środowisko naturalne, poznały Kodeks Młodego Ekologa, uczyły się segregować śmieci, dowiedziały się na czym polega recykling. Zabawy interaktywne zawierały treści zawarte w wierszu:

Jak dbać o Ziemię? – tekst: Karolina Gawlik

 Chcesz o Ziemię dbać praktycznie?

Rób to więc ekologicznie.

Zawsze kran dokręcaj szczelnie,

niech nie kapie – to oszczędniej.

Gdy wychodzisz, to gaś światło.

 Przestań jeździć samochodem,

Gdy chcesz zadbać o przyrodę.

I pamiętaj – sortuj śmieci,

bo to mogą nawet dzieci.

Metal, plastik, szkło i papier,

niech dorosły też rozdziela

do każdego kontenera.

Gdy ktoś zada ci pytanie,

 co mu głowę ciągle łamie:

 „Jak o Ziemię dbać praktycznie?”

 Powiedz wprost: „EKOLOGICZNIE!”

Zabawy edukacyjne w klasach pierwszych zakończyły się zajęciami z papieroplastyki. Każde dziecko mogło własnoręcznie wykonać swoją pszczołę –  symbol sympatycznego owada ,bez którego nie może istnieć życie na Ziemi.

Podsumowanie wykonanych zadań w poszczególnych klasach nastąpiło podczas spotkania wszystkich pierwszoklasistów. W spotkaniu tym uczestniczyła pani wicedyrektor Katarzyna Chmielewska, która podziękowała dzieciom za wrażliwość, troskę i działania dla dobra naszej planety – Ziemi.

Wychowawczynie klas pierwszych:

L. Pozorska, E. Rutkowska, K. Linda, M. Łobocka

Dzień Ziemi w klasach 1 - 24.04.2023

Ułatwienia dostępu