III Rejonowy Konkurs Recytatorski

III Rejonowy Konkurs Recytatorski „Magia dziecięcej poezji”

Za nami III edycja Rejonowego Konkursu Recytatorskiego „Magia dziecięcej poezji” dla uczniów klas I –III szkół podstawowych, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku. Do tegorocznego konkursu przystąpiło 27 uczniów z pięciu szkół: ZS Rytel, SP Łąg,  SP Odry, SP Legbąd, SP1 Czersk, SP2 Czersk. Rywalizacja konkursowa przebiegała w trzech kategoriach wiekowych:  klasy I, klasy II, klasy III. W dniu 25 kwietnia mali uczestnicy stanęli na scenie, aby odważnie, z pełną ekspresją i ciekawą interpretacją recytować zabawne wiersze znanych polskich poetów twórczości dziecięcej. Komisja konkursowa, w składzie: p. Agnieszka Kozłowska, p. Małgorzata Kowalewska-Remisz, p. Katarzyna Porożyńska, p. Barbara Ringwelska, wyłoniła zwycięzców.

Laureatami konkursu zostali:

 Kategoria kl. I

I m. Wiera Lipinska – SP Legbąd

II m. Antonina Szczodrowska  – SP2 Czersk

Wyróżnienie: Zofia Gromowska – SP Łąg

Kategoria kl. II

I m. Maria Damrat – SP1 Czersk

II m. Martyna Miszewska – SP Odry

III m. Zuzanna Szmaglińska – SP2 Czersk

Wyróżnienia: Antoni Czapiewski – SP2 Czersk  

Aleksandra Kelbratowska – SP1 Czersk

Kategoria kl. III

I m. Martyna Klaman – SP Łąg

I m. Lucyna Leszczyńska – SP1 Czersk

II m. Ewelina Ossowska -SP1 Czersk

III m. Lena Ossowska – SP Legbąd

Wyróżnienia: Michał Lepak – SP1 Czersk

Maja Wilczewska – SP2 Czersk

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych występów i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu za rok.

Dziękujemy Radzie Rodziców SP1 Czersk za ufundowanie nagród i słodkiego poczęstunku.

Organizatorzy:
SP1 Czersk
Celina Kliczkowska
Wioleta Pora

III Rejonowy Konkurs Recytatorski „Magia dziecięcej poezji” - 25.04.2023

Ułatwienia dostępu