Szkoła do Hymnu

Świętujemy 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości uczciliśmy w naszej szkole to ważne święto. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy na korytarzach hymn narodowy – „Mazurek Dąbrowskiego”. Warto tutaj podkreślić, iż po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do akcji „Szkoła do hymnu”. Oczywiście w tym dniu nie mogło zabraknąć barw biało – czerwonych. Uczniowie przybyli ubrani odświętnie, część z nich nosiła przypięte biało-czerwone kotyliony, które wcześniej sami zrobili. Podkreśliło to jeszcze bardziej podniosłą symbolikę tego dnia i radość świętowania.

Uczestnicząc corocznie w obchodach  Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

B. Ringwelska

Szkoła do Hymnu - 10.11.2023

Ułatwienia dostępu