Zajęcia regionalne w 3d

Uczniowie klasy 3d uczestniczą w cyklu zajęć o tematyce regionalnej. Zajęcia marcowe rozpoczęły się wizytą zaproszonego gościa, Pani Bogumiły Milewskiej Prezesa Czerskiego Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Pani Milewska z niezwykłym entuzjazmem przybliżyła dzieciom historię naszego regionu oraz sylwetki ludzi angażujących się w kultywowanie tradycji ludowej Kaszubów. Opowiadała o motywach kaszubskich występujących na różnych przedmiotach, ceramice i odzieży, a także o kompozycji kolorystycznej. Wyjaśniła, jakie znaczenie mają podstawowe kolory. Ponadto zachęciła dzieci do wykonania pracy plastycznej z motywem kaszubskim. Uczniowie podziękowali gromkimi oklaskami za ciekawe spotkanie.

Na kolejnych zajęciach wszyscy z zaangażowaniem wykonywali papierowe wazony, według szablonu lub tworzyli własne dzieła. Dziecięce prace zostały zaprezentowane na klasowej wystawie.

Ewa Bonkowska

Zajęcia regionalne w 3d - 15.03.2023

Ułatwienia dostępu