Spotkanie z leśnikiem

17.02.2023r. oddziały zerowe odwiedził leśniczy. Zaproszony gość opowiedział nam o swojej pracy. Dowiedzieliśmy się różnych ciekawostek o lesie i jego mieszkańcach. Zagłębiliśmy się w złożony proces pielęgnacyjny lasu. Dzieci są świadome, ze las rośnie powoli – po ścięciu drzew, sadzone są kolejne drzewka,  o które trzeba dbać przez wiele lat. Rozumieją też fakt, że drewno jest cennym i odnawialnym surowcem, z którym spotykamy się każdego dnia. Przy okazji tej tematyki przedszkolaki miały okazję poznać maszyny pracujące w lesie, a także mogły pobawić się mini-maszynami. Pan Tomasz zwrócił nam szczególną uwagę na pomoc zwierzętom leśnym, zwłaszcza w okresie zimowym. Bardzo ciekawym doświadczeniem okazało się odciskanie tropów zwierząt w piasku kinetycznym. Równie atrakcyjnym zajęciem było stemplowanie pieczątkami przedstawiającymi sylwety zwierząt leśnych czy układanie puzzli. Oprócz działań manipulacyjnych,  dzieci były aktywizowane poprzez pytania, z którymi sobie świetnie radziły.
Na zakończenie zajęć wychowawczynie grup otrzymały karty pracy podsumowujące tematykę spotkania. Dziękujemy Panu Tomaszowi Ziemakowi za przybliżenie nam pracy leśnika i życzymy satysfakcji z wykonywanej pracy. Zajęcia  zaliczamy  do udanych.

Spotkanie z leśnikiem klas zerowych - 17.02.2023

Ułatwienia dostępu