Klasy piąte w teatrze

KLASY PIĄTE Z WIZYTĄ W TEATRZE

17 listopada br. uczniowie “Jedynki” ponownie wybrali się z wizytą do grudziądzkiego Centrum Kultury Teatr. Tym razem mieliśmy okazję zobaczyć spektakl pt. “Opowieść wigilijna” w reżyserii Zbigniewa Kulwickiego. Opowiadanie Charlesa Dickensa cieszy się ogromną popularnością, szczególnie w okresie świątecznym. To opowieść o charakterze dydaktycznym, która skłania do głębokiej refleksji nie tylko dzieci, ale też dorosłych widzów. Uczniowie z zaciekawieniem przyglądali się poczynaniom starego skąpca Scrooge’a, w którym pod wpływem wizyt kolejnych Duchów zaszła magiczna przemiana. Ogromne wrażenie wywarła na publiczności scenografia, która skutecznie przeniosła nas w świat fantasy bez wykorzystania skomplikowanej technologii. Atmosfera spektaklu oraz szczęśliwe zakończenie wielu z nas wzruszyły do łez.

Martyna Szark
Beata Drewczynska
Bernadeta Rostankowska
Karolina Zatorska

Klasy 5 w teatrze - 17.11.2022

Ułatwienia dostępu